مزایای پارکت ضد آب چیست؟
بزرگترین مزیتی که پارکت ضد آب دارد همین ضد آب بودن آن است زیرا استفاده از پارکت ها به دلیل اینکه در مواجه با آب مقاوم نبودند و به سرعت طبله می کردند یکی از مشکلات آن ها بود اما پارکت ضد آب این مشکل را به دست فراموشی سپرد. البته مقاومت فیزیکی آن ها نیز یکی دیگر از مزیت های آن ها می باشد.
ویژگی های پارکت خوب چیست؟
1- نوع کلیک پارکت 2- ضدآب بودن پارکت 3- مقاومت پارکت در برابر خش
چرا برخی از ام دی اف ها گرانتر هستند؟
مانند هر کالای دیگری ام دی اف ها نیز دارای انواع مرغوب و غیر مرغوب است. ام دی اف از دو بخش مغزی و رویه تشکیل شده است و مغز آنها همان فیبر است و بسته به میزان فشردگی کیفیت آنها متفاوت است هر چه فشردگی بیشتر باشد کیفیت ام دی اف بیشتر است. روی مغز خام ام دی اف نیز انواع روکش را می چسبانند که معروف ترین آنها روکش ملامینه است. روکش های ملامینه نیز از لحاظ کیفیت و مقاومت متفاوت هستند و یک پارامتر دیگر نیز در قیمت آنها تاثیر گذار است آنهم جدید و نو بودن طرح روکش ملامینه، بنابراین اگر یک تولید کننده ام دی اف یک طرح خاصی را تولید نماید که با دیگران متمایز است و جدید و بروز است قطعاً قیمت آن را بالاتر از دیگر تولید کنندگان خواهد بود.
کابینت کلاسیک بهتر است یا مدرن؟
انتخاب بین کلاسیک و مدرن به عوامل زیادی از جمله سلیقه شخصی و سبک معماری منزل و سبک اثاثیه خانه بستگی دارد و از طرفی اگر کار کلاسیک با چوب طبیعی ساخته شود نه با ام دی اف و رنگ، طبیعتاً قیمت بالاتری نسبت به کارهای مدرن دارد پس آیتم قیمت هم در انتخاب تاثیر گذار است.
در نهایت باید گفت که هر کدام از این دو سبک طرفداران خاص خود را دارد و کسانی هم هستند که سبکی بینابین را می پسندند. برای انتخاب بهتر شما می توانید به قسمت محصولات این سایت مراجعه کرده و نمونه کارهای هر سه سبک را مشاهده نمایید احتمالاً دیدن این عکس ها تصمیم شما را برای انتخاب راحتتر خواهد نمود.
قیمت کابینت چگونه محاسبه میشود؟
معمولا و به غلط در ایران معیار فروش کابینت ها متر طول می باشد بدین نحوه که 60 درصد قیمت یک متر متعلق به کابینت زمینی است و 40 درصد مربوط به کابینت هوایی.
اما این روش به کلی مردود و مربوط به دورانیست که کابینت ها فقط درب بازشو و طبقه داشتند، در این دوران هر متر کابینت دارای پارامترهای قابل اندازه گیری و مشابهی بود. به بیان واضح تر اگر در یک متر کابینت 4 عدد کشو ساخته شود یا دارای اکسسوری های دیگری باشد قیمت آن با یک متر کابینت معمولی قطعاً متفاوت خواهد بود.
رایج ترین روش محاسبه قیمت کابینت ها در دنیا محاسبه مجزای هر یونیت از کابینت است یعنی هر یونیت با اکسسوری یا یراق های خود قیمت مستقلی دارد و مجموع قیمت یونیت ها به علاوه هزینه حمل و نصب و صفحه رویه قیمت کل کابینت را تشکیل می دهند.
پیشنهاد ما به شما این است که متریال و یراق و اکسسوری های مورد نیاز خود را تعیین کنید سپس از تولید کنندگان یا فروشندگان مختلف کابینت بخواهید که قیمت نهایی و تمام شده کابینت را به شما بدهند بعد قیمت نهایی آنها را باهم مقایسه نمایید.