کابینت آشپزخانه جدید با طرح های متنوع به همراه مزایا و معایب - بایاچوب

کابینت آشپزخانه جدید با طرح های متنوع به همراه مزایا و معایب - بایاچوب

کابینت آشپزخانه جدید با طرح های متنوع به همراه مزایا و معایب - بایاچوب

پرکاربردترین و اساسی ترین بخش هر خانه‌ای، آشپزخانه‌ی آن است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما است و کاملا طبیعی است که از نظر جلوه ظاهری و مهمتر از آن کارایی هست که همیشه حرف اول رو می زند. پس بنابراین برای انتخاب کابینت، که بخش عمده ی آشپزخانه رو در بر گرفته، نباید در انتخاب آن بی دقتی کرد.
1400/6/3
0 نظر

13 مدل کابینت آشپزخانه جدید با مزایا و معایب

 
 آشپزخانه قلب هر خونه ایه که باید به اون اهمیت بسیاری داد. دکوراسیون داخلی هر خانه در جذابیت منزل شما نقش بسیار مهمی ایفا می کند و همین طور باعث می شود نظر همگان رو به خودش جلب کند. پرکاربردترین و اساسی ترین بخش هر خانه‌ای، کابینت آشپزخانه‌ی آن است. کابینت آشپزخانه، محور اصلی خانه شما است و کاملا طبیعی است که از نظر جلوه ظاهری و مهمتر از آن کارایی هست که همیشه حرف اول رو می زند. پس بنابراین برای انتخاب کابینت، که بخش عمده ی آشپزخانه رو در بر گرفته، نباید در انتخاب آن بی دقتی کرد.
کابینت آشپزخانه جدید 
استفاده و کاربرد کابینت ها‌، به زمان های دور و دراز در تاریخ بشریت برمی گردد. در آن زمان محفظه‌ های گنجه‌ ای شکل، که معمولا از چوب طبیعی ساخته می‌شدند که با طراحی‌های بسیار زیبا و با اصالت جذاب بودند، این مدل کابینت ها از قدیمی‌ترین مدل های کابینت در ایران کهن بوده‌اند.
کابینت هایی، که ما در حاضر از آن ها استفاده می کنیم از اوایل قرن بیستم در کشورهایی اروپایی ترویج پیدا کرده و این سبککابینت آشپزخانه به همه ‌ی نقاط جهان منتقل شد.
طراحی کابینت آشپزخانه 
در زمان های گذشته، اکثر کابینت‌ ها از جنس چوب یا فلز ساخته می شدند، اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، مدل های متنوع‌ و زیباتری از کابینت آشپزخانه با گنجایش بیشتری تولید و ساخته شده است. کابینت های آشپزخانه از اهمیت ویژه ای در نمای خانه و زیبایی کلی فضای خانه دارد و فقط به فضای کاربردی در محیط آشپزخانه خلاصه نمی شود. با انتخاب درست طرح ها و مدل های جدید کابینت آشپزخانه که متناسب و هماهنگ با سلیقه ی شما و دکوراسیون منزل‌تان باشد می توانید یک نظم زیبا به آشپزخانه ی خودتان بدهید.
 
 

 انواع کابینت ها بر اساس نحوه نصب و ساخت

دسته بندی طرح و مدل کابینت آشپزخانه در دو نوع مختلف کلاسیک و مدرن تقسیم بندی می شود. کابینت های کلاسیک اکثرا از جنس چوب تشکیل شده اند، پر زرق و برق هستند و گرما و صمیمیت بیشتری به فضای خانه را می دهند. کابینت های مدرن شیک و ساده هستند. فضایی مدرن و امروزی در خانه ایجاد کرده و عمدتا از نوع ترکیب مواد پلیمری، فلز، پلاستیک و چوب تهیه شده اند.
کابینت آشپزخانه جدید 

 انواع طراحی کابینت آشپزخانه


نصب یک طرفه بر دیوار آشپزخانه:

اگر آشپزخانه شما کوچکی هست و یا زیاد از آشپزی خوشتان نمی آیدو وسایل برقی شما محدود می باشد نصب یک ردیف کابینت های مدرن در محیط پخت انتخاب مناسب و جالبی می باشد.این کابینت ها بسیار ارزان و مطلوب هستند و مناسب برای یک نفر طراحی شده اند

نصب دو طرفه بر دیوار آشپزخانه:

یک طرح مناسب و ویژه برای آشپزخانه هایی که ابعاد مستطیلی شکل دارند، این نوع طرح های کابینت ارزان است، و برای خانه های کم جمعیت بسیار مناسب بوده و در برابر عبور نور هیچ مانعی ایجاد نمی کنند

نصب کابینت به صورت L شکل:

اگر آشپزخانه ی شما بزرگ هست استفاده از طرح های کابینت آشپزخانه L شکل انتخاب بسیار مناسبی می تواند باشد. این طرح فضای موجود را به خوبی پوشش می دهد و گوشه های آشپزخانه برای قرار دادن میز آزاد است
کابینت آشپزخانه 

 نصب کابینت به صورت U شکل:

طراحی u شکل در هر آشپزخانه ای با هر متراژی که باشد فضا رو زیبا و دلنشین می کند.  از جمله مزیت های این طرح را می توان فضا سازی بیشتر محیط دانست.
کابینت آشپزخانه جدید 

 نصب کابینت به صورت جزیره:

یک کابینت مستقل که می تواند به شکل های میز دایره، مستطیل یا مربع در وسط آشپزخانه قرار بگیرد. از انواع جزیره ثابت یا متحرک می توان به عنوان میز کار، محفظه نگهداری از لوازم برقی، یک سینک جذاب و … استفاده نمود. نصب کابینت جزیره می تواند به صورت دائم یا موقت باشد
کابینت آشپزخانه مدرن و شیک 

 نصب اپن:

اپن ارتباط مستقیمی بین آشپزخانه با محیط نشیمن را ایجاد می کند. از این رو به زیبایی و جذابیت محیط عمومی نیز می افزاید
 

 انواع مدل کابینت آشپزخانه

کابینت  ام دی اف

کابینت ام‌ دی‌ اف ، محبوب ‌ترین نوع کابینت از نظر متریال در ساخت کابینت آشپزخانه می‌باشد. دلیل این محبوبیت را می‌توان در قیمت مناسب و  اقتصادی، انعطاف‌پذیری بالا در ساخت طرح‌های متنوع کابینت و تنوع بالای رنگ و مدل آن دانست. کابینت های ام‌ دی‌ اف، انعطاف‌پذیر است و به راحتی برش می‌خورد ازین رو، می‌توان طرح‌ها و مدل‌های دلخواه کابینت را با آن ایجاد نمود.
کابینت آشپزخانه mdf 
 کابینت ام‌ دی‌ اف در گروه کابینت‌های اقتصادی دسته‌بندی می‌شود و با توجه به قیمت مناسب آن، چنانچه از آن به خوبی مراقبت کنید، دوام و ماندگاری نسبتا بالایی دارد. آنچه باعث تخریب و خرابی کابینت ام‌ دی‌ اف می‌شود، نفوذ آب و رطوبت به درون بافت آن است، بنابراین باید درزهای آن به درستی آب‌ بندی شود و در صورت نفوذ آب، به سرعت تعمیر شود. کابینت آشپزخانه mdf در سبک مدرن طراحی می‌شود.
 

 مزایای کابینت ام دی اف

_ در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارد
– به خوبی با شرایط آب و هوایی سازگار می باشد
– زیبا و انعطاف پذیر بوده و می توان طرح های دلخواه را بر آن پیاده سازی کرد
– یک عایق مناسب در برابر سر و صدا می باشد
– تنوع رنگ بالایی دارد و رنگ های آن گرم و جذاب هستند
– به راحتی تمیز می شوند
– قیمت مناسبی دارند
 

 معایب کابینت ام دی اف:

قابلیت تعمیرات آن کم می باشد
– در صورت عدم استفاده از روکش در این کابینت امکان پوسته شدن در اثر حرارت مستقیم وجود
دارد
– استفاده از شوینده های قوی که حاوی الکل یا استون باشد به کابینت آسیب می رساند
– در صورت شستشو با آب امکان آسیب وجود دارد
– وجود فرم آلدئید موجود در چوب ام دی اف موجب آلودگی هوا می گردد
 

 کابینت منحنی

کابینت آشپزخانه منحنی که به هلال بودن معروف است، از جنس ام‌ دی‌ اف بوده و باعث استفاده‌ی بهینه‌ تری از فضای آشپزخانه می‌شود. کابینت منحنی به دلیل شکل ظاهری جذابی که دارد، برای آشپزخانه‌های که فضای کوچکی دارند بسیار مناسب بوده و قابلیت استفاده از فضاهای غیرمعمول را هم دارد.
کابینت آشپزخانه منحنی 

 ویژگی ها و مزایای کابینت آشپزخانه منحنی

انعطاف پذیری بالا
زیبایی در طرح و رنگ
دوام و ماندگاری بالا
ضد آب و مناسب مکان های مرطوب
 
کابینت منحنی به دلیل شکل ظاهری فوق العاده اش بسیار مناسب آشپزخانه های کوچک می باشد و همچنین قابلیت استفاه از فضاهای غیر قابل استفاده را نیز به شما می دهد کابینت منحنی در فضاهای بزرگ امکان داشتن یک جزیره زیبا و گرد را به شما می دهد .این جزیره به  دلیل دوار بودن دسترسی کاملی به شما از کل محیط جزیره را می دهد و شما فضای مناسبی برای انجام کارهای دیگری خواهید داشت .
 

 کابینت آشپزخانه پی وی سی

کابینت آشپزخانه pvc یک کابینت کاملا محکم و مقاوم در برابر آب می باشد، از این سبک کابینت ها برای محیط‌های مرطوب مانند کابینت حمامی، استخر‌ها و کابینت ظرف‌ شویی استفاده می‌شود. به دلیل آن که کابینت pvc قیمت بسیار بالایی دارد، نمی‌توان از آن در بخش هایی که خاصیت ضد آب بودن آن مطرح نیست، استفاده کرد.
کابینت آشپزخانه پی وی سی 

 مزایا و معایب کابینت پی وی سی

مزایا:
رنگ های متنوع در ساخت آنها به کار رفته است.
– با دوام است ونیاز به رنگ آمیزی مجدد ندارند.
– مقاومت بالایی در برابر رطوبت و تنش های فیزیکی داشته و از این جهت عمر بالا تری دارد.
– سبک وزن هستند.
– خراشیده نمی شوند.
– مراقبت از آن نسبت به دیگر کابینت های چوبی و کلاسیک آسان تر می باشد.
– نحوه ساخت و نصب آن نسبت به دیگر کابینت های چوبی ساده تر می باشد.
– قیمت مناسب و مطلوبی دارد.
– می توان طرح های متفاوت و زیبایی را بر این کابینت پیاده سازی کرد.
– انعطاف پذیر است.
– یک عایق حرارتی مناسب و با کیفیت می باشد.
– به سرعت ساخته شده و به دست مشتریان می رسد.
 
 معایب:
چوب به کار رفته در کابینت پی وی سی مصنوعی است و در طبیعت تجزیه نمی گردد.
 

 کابینت آشپزخانه روکش چوب

کابینت آشپزخانه با روکش چوبی از نوعی ام دی اف با روکش چوب طبیعی استفاده می شوند. بسیاری از افراد علاقه مند به داشتن کابینت آشپزخانه تمام چوبی هستند اما چون هزینه آن بالاست افراد کمی این مدل کابینت آشپزخانه رو خریداری می کنند. بنابراین برای داشتن کابینت با روکش چوب طبیعی می توانید با قیمت کمتر یک طرح زیباتری خریداری کنید. استفاده از روکش های طبیعی چوبی همچون چوب بلوط و ملچ از جمله محبوب ترین آنها می باشد.
کابینت آشپزخانه روکش چوبی 

 مزایا و معایب کابینت روکش چوب

مزایا:
– نسبت به کابینت های تمام چوب ارزان تر هستند
– گرما و جذابیت به خانه می بخشند
– با هر دکوری قابل هماهنگی هستند
– استحکام و دوام بالایی دارند
 
 معایب:
– باید هر چند وقت واکس شوند
– در معروض رطوبت قرار نگیرند
– حشرات موذی را از آن دور سازید
 

 کابینت آشپزخانه کلاسیک

یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سبک های کابینت آشپزخانه، مدل های کلاسیک و سنتی می باشد. کابینت آشپزخانه کلاسیک معمولا از چوب طبیعی یا کابینت ممبران ساخته می شوند و جزء مدل‌هایی پر نقش‌ و نگاری به حساب می‌آیند. مهمترین ویژگی‌های کابینت کلاسیک،  می‌توان به حکاکی‌هایی که روی بدنه و درهای کابینت، طراحی‌های سنتی بر دستگیره،  مخفی بودن جزئیات آشپزخانه مانند هود، وجود گل‌دکوراتیو‌ها و بخش‌های تزئینی، قرینه‌سازی جزئیات، وجود کابینت‌های دکوری و همچنین ارتفاع اندک و عمق بیشتر محفظه‌های کابینت اشاره کرد.
کابینت آشپزخانه کلاسیک
کابینت کلاسیک، می تواند بهترین گزینه برای دکوراسیون ‌های سنتی و کلاسیک یا حتی خانه‌های لوکس باشد. برای نصب کابینت‌ آشپزخانه کلاسیک، باید فضای آشپزخانه‌ تان متراژ نسبتا بزرگی داشته باشد تا فضای کافی برای نمایش جزئیات وجود داشته باشد.
 

 کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران، که به کابینت وکیوم هم شناخته می شود، از ام‌دی‌اف با روکش پی‌ وی‌ سی ساخته شده است. ام‌دی‌اف خام، توسط ماشین‌آلات بسیار پیشرفته‌ای به نام cnc حکاکی شده و سپس به صورت یک‌پارچه با روکش pvc وکیوم و پوشانده می‌شود. به لطف ماشین cnc ، طرح‌ها و مدل‌های کابینت کلاسیک، که قبل از آن با چوب طبیعی ساخته می‌شدند، با هزینه‌ی بسیار کمتر طراحی و ساخته می‌شوند و در دسترس علاقمند سبک کلاسیک قرار می‌گیرد.
کابینت آشپزخانه ممبران 
انواع طرح‌های سنتی و کلاسیک را می‌توان با استفاده از ماشین cnc ایجاد نمود و یک کابینت کلاسیک تمام عیار را با هزینه‌ی بسیار کمتر و اقتصادی به آشپزخانه آورد. یکی دیگر از مزیت های کابینت ممبران این است که به دلیل روکش pvc کشیده شده بر روی آن، آب به درون بافت آن نفوذ نمی‌کند و یک کابینت ضد آب به حساب می‌آید، همچنین این متریال از کابیت در همه‌ی سبک‌ های کلاسیک و مدرن قابل طراحی و اجرا می باشد.
 

 مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت آشپزخانه ممبران قیمت ارزان تری نسبت به بقیه ی کابینت های چوبی کلاسیک دارد. مهم ترین مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ممبران را می توان موارد زیر عنوان کرد:
مزایا:
– نسبت به دیگر کابینت های کلاسیک ارزان تر است
– دوام و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و حرارت دارد
– زیبا و جذاب است و با هر دکوری قابل هماهنگی می باشد
– در طرح ها و رنگ های مختلف عرضه می گردد
– به راحتی تمیز می شوند
– سبک وزن هستند و به راحتی نصب می شوند
– رنگ های گرم، زیبا و چشم نوازی دارند و محبوب ترین رنگ های آن رنگ سفید و طلایی می باشد
 
 معایب:
– در صورت آسیب و خراش قابل ترمیم و تعویض نمی باشد
– در صورت عدم روکش در برابر رطوبت و حرارت آسیب پذیر می باشد
– استفاده از چسب بی کیفیت طرح های ساخته شده خیلی زود از بین می رود بنابراین انتخاب سازنده آن اهمیت بسیار دارد
– تابش مستقیم نور خورشید به مدت طولانی قدرت چسب را کاهش داده و آن را آسیب پذیر می سازد
– اجسام تیز به آن صدمه می زنند و خسارات غیر قابل جبران ایجاد می نمایند
 

 کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت هایگلاس از ام‌دی‌اف خام با روکش پلکسی‌ گلس تشکیل شده است. درخشنده‌ترین مدل کابینت آشپزخانه، هایگلاس است به طوری که باعث بازگشت نور بیشتر در فضای آشپزخانه شده.
کابینت آشپزخانه هایگلاس 
کابینت هایگلاس، یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب ها برای آشپزخانه ها‌ی نقلی و کوچک است، به خصوص رنگ‌های روشن آن مثل سفید، که می‌تواند باعث بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه شود و یک محیط دلباز و دلنگیز را برایتان ایجاد کند.  کابینت هایگلاس به دلیل سطح صاف و صیقلی که دارند، تمیز کردن آن بسیار راحت است اما در عوض، جای لکه و اثر انگشت به راحتی قابل دیدن است. کابینت هایگلاس، در سبک مدرن طراحی می‌شود.
 
 مزایا:
– سطح براق دارند و درخشندگی بیشتری نسبت به دیگر کابینت های چوبی کلاسیک دارد
– تنوع رنگ و طرح بالایی داشته و قدرت انتخاب را افزایش می دهند
– یک گزینه عالی برای علاقه مندان به سبک های مدرن است
– ساده، زیبا و جذاب است
– موجب انعکاس نور شده و فضای آشپزخانه را روشن تر می نمایند
– به راحتی تمیز می شوند و گرد و غبار و چربی را به خود جذب نمی کند
 
 معایب:
– سطح رویه آن کاملا هموار نیست و باید از روکش های پلی گلاس برای یکدست شدن آن ها استفاده کرد
– با اینکه از خانواده چوب ام دی اف است اما قیمت های بسیار بالاتری نسبت به کابینت ام دی اف دارند
– به راحتی خط می افتد و از نظر شدت خراشیدگی آسیب پذیر است
– لکه پذیر است
– قیمت بالا تری از نوع ام دی اف معمولی دارند
 

 کابینت آشپزخانه انزو

کابینت های آشپزخانه ساخته شده از چوب MDF که با استفاده از پرس تحت خلا یا وکیوم تشکیل شده اند، به همین دلیل از مقاومت و دوام بالایی برخوردار بوده و نسبت به دیگر کابینت های ام دی اف قیمت بالا تری دارند.
کابینت آشپزخانه انزو 

 ویژگی های کابینت آشپزخانه انزو:

قطر استفاده شده در کابینت انزو ۲۵ میلی متر می باشد.
– اطراف درب ها توسط دستگاه CNC تراش خورده و دارای شیب می باشند.
– استفاده از پرس وکیوم روکش های محافظتی را به خوبی به آن وصل می کند.
– استفاده از رنگ پولیشی دوام، زیبایی و قیمت آن را می افزاید.

قیمت کابینت انزو براساس دوام، زیبایی، کارایی و کیفیت آن محاسبه می شود. همچنین قیمت های کابینت آشپزخانه انزو نسبت به دیگر کابینت های آشپزخانه موجود در بازار بالاتر می باشد.
 
 مزایا:
– در صورت آسیب هایی همچون خط، خراشیدگی و ضربه قابلیت تعمیر و ترمیم دارد.
– رنگ های جذاب آن آشپزخانه های کوچک را بزرگتر از حد معمول نشان می دهند.
 
 معایب:
– بسیار گران قیمت می باشد.
 

 کابینت آشپزخانه تمام چوب

چوب از قدیمی‌ترین موادهای شناخته شده برای ساخت انواع کابینت آشپزخانه ایرانی محسوب می‌شود. معمولا از چوب‌های گیلاس، راش، افرا، گردو، بلوط، صنوبر، انجیلی و درخت گلابی در ساخت کابینت‌های چوبی مورد استفاده قرار می گرفت. کابینت‌های تمام چوب، نمونه‌هایی بسیار فاخر، گرانقیمت و نفیس هستند و می‌توانند در هر سبک و مدلی از آشپزخانه جای بگیرند.
کابینت آشپزخانه تمام چوب 
چوب های طبیعی که در کابینت ها  استفاده می شوند به دلیل بافت طبیعی و زنده‌ ای که دارند، نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد و هرگز نباید در مجاورت آب و رطوبت قرار بگیرند. اگر از کابینت‌هایی استفاده می کنید که تمام چوب هستن باید از آن ها به درستی نگهداری کنید، این کابینت‌ها می‌توانند با زیبایی کامل میهمان آشپزخانه‌ی شما باشند.
 
 مزایا:
– رنگ آن زیبا و جذاب و طبیعی است
– خانه را زیبا و خاص می سازند
– امکان طراحی و ایجاد کردن نقش بر آن وجود دارد
– در صورت آسیب دیدن به راحتی قابل تعمیر و ترمیم می باشند
– سفارشی ساخته می شوند.
 
 معایب:
– قیمت بسیار بالایی دارند
– سنگین هستند و نصب آن کمی دشوار است
– ساخت آن زمان زیادی به طول می انجامد
 

 کابینت آشپزخانه فلزی

استفاده از کابینت‌ های فلزی تقریبا منسوخ شده و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. کابینت‌ های فلزی، ارزان‌قیمت هستند و از جنس فولاد خام و ورق گالوانیزه می‌باشند. این کابینت‌ ها چنانچه در مجاورت آب قرار بگیرند دچار زنگ زدگی می‌شوند و ممکن است بر اثر ضربه یا خط و خش، رنگ آن‌ها آسیب ببیند و نیاز به رنگ‌ آمیزی یا ترمیم دوباره داشته باشند. اکثر افرادی که از کابینت‌ های فلزی برای آشپزخانه‌ استفاده می‌شود کسانی هستن که تمایل دارد به صورت موقت آن جا را کابینت کنند، زیرا دوام چندانی ندارند.
کابینت آشپزخانه فلزی 
 مزایا:
– قیمت ارزانی دارند و نصب و ساخت آن قیمت بسیار پایینی نسبت به دیگر کابینت های آشپزخانه دارد
– در برابر وارد شدن ضربه مقاوم هستند
– قابلیت تعمیر دارند و می توان قطعات معیوب و خراب را به راحتی تعویض یا تعمیر نمود
– به راحتی تمیز می شوند
– مناسب برای آشپزخانه های بزرگ و کوچک
 
 معایب:
– این نوع کابینت ها باید همواره رنگ آمیزی شوند چرا که پس از مدتی رنگ آن از بین می روند
– در مواجهه با رطوبت دچار زنگ زدگی می شوند
– باز و بسته کردن زیاد آن سر و صدای زیاد تولید می کند و کلافه کننده است
– گوشه ها و لبه های تیز آن می تواند آسیب رسان باشد
 

 کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت‌ مدرن، محبوبیت بسیاری زیادی در بین ایرانیان دارد. استفاده از کابینت آشپزخانه مدرن، به هر فضایی حس حضور در مدرنیته را می‌دهد. از مهمترین ویژگی‌های کابینت آشپزخانه مدرن می توان به طراحی و ساختاری کابینت مدرن، و  سادگی بدنه و درهای آن، ارتفاع بلند کابینت‌ ها و استفاده از رنگ‌های براق و روشن اشاره کرد.
کابینت آشپزخانه مدرن 
از ویژگی‌های مثبت کابینت مدرن این است که برای هر آشپزخانه‌ای، چه کوچک و چه بزرگ، مناسب می‌باشد؛ این در حالی است که کابینت کلاسیک، برای آشپزخانه‌هایی با متراژ بالا پیشنهاد می‌شود. کابینت آشپزخانه مدرن به دلیل سادگی که دارد، می‌تواند با هر نوع متریالی ساخته شود؛ چوب طبیعی، ام‌دی‌اف ، هایگلاس ، پلی‌گلس ، پی‌وی‌سی، ممبران و …. همه می‌توانند در قالب کابینت مدرن طراحی شوند. همچنین، کابینت‌ های بدون دستگیره یا دستگیره نواری ، در این سبک جای می‌گیرند.
 
 مزایا:
– ساده و شیک هستند
– قیمت مطلوب دارند و هر فردی می تواند آن را تهیه نماید
– به آسانی تمیز می شوند و نیازی به مواد شیمیایی گوناگون ندارند
– منظم و بروز می باشند
– نوع هایگلاس آن نور را منعکس کرده و نور بیشتری را به آشپزخانه می دهد
– مناسب برای آشپزخانه های بسیار بزرگ و نورگیر می باشد
– می توانید از ترکیب رنگ مکمل برای افزایش جذابیت به آن استفاده کرد
 
 معایب:
– امکان خراب شدن مگنت و آهنربا در آن وجود دارد
– لکه چربی و روغن بر آن نمایان می گردد و برای افرادی که حساس هستند کلافه کننده است
– تمامی بخش ها باید یک شکل باشد و نمی توان در قسمتی از دستگیره و دیگر بخش ها از مگنت استفاده نمود
– نمی توان از تزئینات و لوازم بسیار در این نوع از آشپزخانه ها استفاده کرد و عموما باید خلوت تر باشند.
 

 کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک مدلی هست که از ترکیب طرح های مدرن و کلاسیک می‌باشد، تلفیقی از ظرافت‌های کلاسیک و از سادگی طراحی مدرن بهره برده است. استفاده از طراحی و سبک نئوکلاسیک، به قرن ۱۹ و بیستم میلادی، که به دوران ویکتوریا مشهور است، باز می‌گردد.
 کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک
با استفاده از طرح‌ها و چیدمان نئوکلاسیک، می‌توانید دکوراسیون خانه خود را از حالت رسمی طرح‌های مدرن کم کنید و به طرح‌های گرم و صمیمی کلاسیک نزدیک‌ کنید. سبک کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، یک سبک ترکیبی است که به جذابیت و زیبایی خانه اضافه کرده و به چیدمان محیط خانه، اعتبار و الهام بیشتری می‌بخشد.
 
 مزایا:
– طرح های شلوغ ندارد و دست و پا گیر نیست
– کار با آن آسان می باشد و هر فردی می تواند از آن استفاده کند
– به راحتی تمیز می شود و نیازی به استفاده از مواد شوینده گوناگون نیست
– جذابیت و زیبایی خانه را می افزاید و قابل هماهنگی با هر دکوری می باشد
– استفاده از طرح های شیک و ترکیبی به خانه هویت و اعتبار می بخشد
– قیمت آن مناسب می باشد
 
 معایب:
– در صورت تخریب طرح ها قابلیت ترمیم یا تعویض وجود ندارد
– نباید در مجاورت نور مستقیم خورشید قرار بگیرد
– نباید اشیای تیز به آن برخورد کند
 

 کابینت آشپزخانه وکیوم

کابینت آشپزخانه وکیوم جزء زیر دسته های کابینت آشپزخانه ممبران می باشند. ام دی اف ساخته شده در این مدل کابینت آشپزخانه تحت خلاء فشرده شده و استفاده از روکش های ضد آفتاب دوام و عمر آن را بیشتر می کند. با خرید اینمدل کابینت آشپزخانه می توانید تا مدت های طولانی خیالتان از کابینت  ها راحت باشد و نگران نفوذ آب و حرارت به آن نباشید
کابینت آشپزخانه وکیوم 

 قیمت کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت آشپزخانه ، یکی از موارد مهم‌ در انتخاب کابینت قیمت آن است. قیمت کابینت، بسته به نوع متریال، طرح و مدل کابینت ها می‌تواند قیمت کابینت رو تحت تاثیر خود قرار دهد. بدیهی است هر چه مدل کابینت پیچیده‌ تر باشد و از متریال گرانقیمت‌ تر ساخته شده باشد، قیمت تمام شده‌ی کابینت ها بیشتر می شود.
 
 نکته‌ ی بعدی که باید به آن توجه کرد کیفیت متریالی است که در ساخت و طراحی کابینت استفاده شده. آشپزخانه فضایی است که فعالیت بسیاری در آنجا صورت می‌گیرد و از طرفی دیگر تعویض زودهنگام کابینت‌ ها چندان کار راحت و ارزانی نیست.  بنابراین انتخاب کابینت‌ های مناسب که با شرایط و اندازه ی آشپزخانه شما جور باشند، همچنین قیمت آن‌ها نیز متناسب با بودجه‌ی شما باشد، یک اصل بسیار مهم است که نمی توان آن را نادیده گرفت. استفاده از کابینت‌ های فلزی چندان مرسوم نیست و طرفدار کمتری دارد, کابینت ام‌ دی‌ اف اقتصادی‌ترین نوع کابینت آشپزخانه به حساب می‌آید و قیمت آن، به عنوان قیمت پایه در نظر گرفته می‌شود و همچنین جزء پرطرفدارترین کابینت ها محسوب می شود. با توجه به آن که نوسانات بازار بسیار است و قیمت‌ها دائما در حال تغییر هستند، نمی‌توان قیمت دقیق هر کدام از کابینت‌ ها را بیان کرد، بنابراین سایر کابینت‌ ها را با قیمت کابینت آشپزخانه ام‌ دی‌ اف می‌سنجیم.
 
 

 معیارهای مهم برای انتخاب کابینت متناسب با آشپزخانه شما:

 
انتخاب رنگ کابینت که متناسب با روحیه افراد خانه باشد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. می‌توانید با شناخت و تاثیر رنگ‌ها بر محیط و همچنین نوع اثرگذاری آن در خانه و آشپزخانه، رنگ کابینت را انتخاب کنید.

از رنگ‌های مکمل و خنثی برای افزایش عمق فضا و بیشتر کردن جذابیت آشپزخانه استفاده کنید.
 
استفاده از کابینت‌ های رنگ خنثی، مانند سفید، بژ، خاکستری و … ، به دلیل انطباق بسیار بالای رنگ‌های خانواده‌ی خنثی با سایر رنگ‌ها، یک انتخاب هوشمندانه است. زیرا هر نوع چیدمانی را می‌توانید با رنگ‌های خنثی ست کنید.
 
اگر آشپزخانه کم نوری دارید، استفاده از کابینت‌های براق و منعکس‌کننده نور، مانند کابینت هایگلاس یا پلی‌گلاس، یک انتخاب عالی و جذاب است و باعث می‌شود فضای آشپزخانه‌تان دلباز و روشن باشد.
 
اگر آشپزخانه‌ ی کوچکی دارید، از رنگ‌های روشن مانند سفید استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهید. اگر به رنگ سفید علاقه‌ای ندارید، از رنگ‌های مکمل برای جذابیت آن استفاده کنید.
 
همواره شرایط منزل و نوع استفاده از کابینت را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر خانواده‌ی پر جمعیتی هستید و یا فرزند کوچکی دارید، کابینت‌ هایگلاس بدون دستگیره گزینه‌ی مناسبی نمی‌تواند برایتان باشد، زیرا خط و خش و جای انگشت را با وضوح منعکس می‌کند.
 
کابینت‌  های زیر سینک ظرف‌شویی را از جنس pvc انتخاب کنید تا در برابر نفوذ آب مقاوم باشد.شرایط جغرافیایی محل سکونت، یکی دیگر از عواملی است که در انتخاب کابینت آشپزخانه اثر می‌گذارد.
 
 

 مدل کابینت آشپزخانه کوچک

انتخاب مدل و سبک کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک، همواره با دشواری‌های خاص خودش همراه است. از یک سو، فضای کار محدود است و باعث می‌شود دست ما برای انتخاب محدودتر باشد و از سوی دیگر، کابینت‌  ها باید به نحوی طراحی و نصب شوند که استفاده حداکثری از آن‌ها مورد توجه قرار گیرد.
 
اما نگران نباشید، امروزه مدل‌های بسیار متنوعی از کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی موجود است که حتما می‌توانید از بین آن‌ها، مدل
دلخواه‌تان را انتخاب کنید. به طور کلی، هر چه کابینت‌ ساده‌تر باشد و رنگ روشن‌تر و براق‌تری داشته باشد، برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب‌تر باشد. با این وجود، با برخی ترفندها می‌توانید از رنگ‌هایتیره نیز در آشپزخانه‌های کوچک استفاده کنید.
 
 برای ساخت کابینت چقدر زمان لازم هست؟

معمولا برای ساخت یک کابینت آشپزخانه یک الی دو هفته زمان لازم هست. البته زمان مذاکره و طراحی رو که حساب کنین، باید بیشتر از یک هفته زمان در نظر بگیرین. البته به مدل کابینت تون هم بستگی داره. مثلا مدل ممبران یا چوبی زمان بیشتری میبرند.
 
 در حال حاضر چه کابینتی مد هست یا چه کابینتی در آینده مد میشه؟

مدتی هست که رشد کابینت ممبران نسبت به قبل زیاد شده. کابینت ممبران هم ظاهری زیبا و لوکس دارد و هم اینکه قیمت بالایی ندارد.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر