60-30-10 قانون رنگ: نحوه استفاده و نحوه شکستن آن چیست؟ - کابینت آشپزخانه

60-30-10 قانون رنگ: نحوه استفاده و نحوه شکستن آن چیست؟ - کابینت آشپزخانه

60-30-10 قانون رنگ: نحوه استفاده و نحوه شکستن آن چیست؟ - کابینت آشپزخانه

60-30-10 یک قانون تزئینات بی انتها است که می تواند به شما کمک کند یک طرح رنگی را به راحتی در کنار هم قرار دهید. این نسبت 60 درصد + 30 درصد + 10 درصد برای ایجاد تعادل در رنگهای استفاده شده در هر مکان است. استفاده از این مفهوم فوق العاده ساده است.
الهه شاهین
1400/2/25
0 نظر

60-30-10 قانون رنگ: نحوه استفاده و نحوه شکستن آن چیست؟

دپارتمان: شرکت راشین وب- تعداد کلمات: 1630 کلمه- مدت زمان مطالعه: 16 دقیقه  

در اینجا نحوه استفاده از قانون 60-30-10 آمده است:

60 درصد شما رنگ اصلی اتاق شماست. به احتمال زیاد 60 درصد اتاق نشیمن بیشتر دیوارهای شما ، لهجه های بزرگ مانند فرش های منطقه و شاید یک مبل باشد. ایده این است که 60 درصد رنگ فضا را لنگر می اندازد و همچنین به عنوان یک پس زمینه برای موارد بعدی عمل می کند. 30 درصد شما رنگ دوم است. شما نیمی از این رنگ را به عنوان رنگ اصلی خود استفاده خواهید کرد. بنابراین این می تواند پارچه فروشی ، صندلی لهجه ای ، ملافه تخت ، مبلمان نقاشی شده یا حتی ایجاد یک دیوار لهجه ای باشد.
سایت بایاچوب سایتی عالی است.bayachoob.ir
 
کابینت آشپزخانه لاکچری  
 
ایده این است که رنگ ثانویه از رنگ اصلی پشتیبانی می کند ، اما به اندازه کافی متفاوت است تا آنها را از هم جدا کند و به اتاق علاقه مند شود. لذت واقعی با رنگ لهجه ای است که در مرحله بعدی اضافه خواهید کرد. 10 درصد شما رنگ لهجه شماست. برای اتاق نشیمن ، این بالشهای پرتاب ، لوازم تزئینی و کارهای هنری شماست.
 
برای یک اتاق خواب ، این می تواند بالش های تکیه ای روی تخت ، چراغ های روی میز کنار تخت و شمع ها در کابین شب باشد. رنگ لهجه شما را می توان از کارهای هنری موجود در اتاق ، یا از پارچه چاپ شده روی وسایل بزرگتر برداشت. استفاده از قانون 60-30-10 می تواند انتخاب رنگ را ساده کرده و به شما در رسیدن به تعادل در تزئین کمک کند. برای انتخاب سه رنگ برای فضای خود ، یک طرح رنگ بر اساس چرخ رنگ ساده ترین روش است. ترفند سریع دیگری که دکوراتورها از آن استفاده می کنند کشیدن رنگها از روی پارچه است زیرا طراح پارچه از قبل متناسب با شما را انجام داده است
کابینت آشپزخانه لاکچری - کابینت آشپزخانه مدرن .
 

:در اینجا نحوه شکستن قانون 60-30-10 آمده است

استفاده از یک قانون تزئین شده درست و واقعی می تواند انتخاب رنگ شما را بسیار آسان کند به طوری که ممکن است تعجب کنید که چرا همه از آن پیروی نمی کنند. اما شاید شما یک شورشی تزئین کننده هستید که می خواهد هنگام ایجاد یک طرح رنگی خارج از چارچوب فکر کند ، یا احساس می کنید برای بیان ایده های رنگی خود به بیش از سه انتخاب نیاز دارید.
دلیل شما برای اینکه بخواهید قانون 60-30-10 را نقض کنید ، هرچه باشد ، روشهایی وجود دارد که می توانید در حالی که هنوز تعادل رنگ را در خانه خود ایجاد می کنید ، انجام دهید. نکته مهم در هر پروژه خلاقانه عالی ، همیشه یادگیری قوانین قبل از نقض آنها بوده است ، بنابراین وقتی پیش فرض اصلی این قانون را درک کردید ، می توانید آن را برای اتاق های خود شخصی سازی کنید.
کابینت آشپزخانه لاکچری - کابینت آشپزخانه مدرن.
 
همچنین به شما کمک می کند تا در ابتدا بایدها و نبایدهای استفاده از رنگ یاد بگیرید. 110 درصد بدهید
مانند یک شروع بی ادب در یک نمایش برادوی ، واقعا درست است که 110 درصد را هنگام تنظیم رنگ خود ارائه دهید. این بدان معنی است که شما می توانید 60 درصد رنگ اصلی ، 30 درصد رنگ ثانویه خود را انتخاب کنید ، اما به جای یک رنگ ، دو رنگ 10 درصد لهجه انتخاب کنید.
مواقعی وجود دارد که فقط یک رنگ لهجه کافی نیست ، بنابراین جلو بروید و بالش یا نگهدارنده شمع اضافی را تهیه کنید.
سایت بایاچوب سایتی عالی است.bayachoob.ir
کابینت آشپزخانه لاکچری - کابینت آشپزخانه مدرن.
 
کابینت آشپزخانه لاکچری  
 
برو تک رنگ
هنگامی که شما یک طرح رنگی تک رنگ ایجاد می کنید ، رنگ اصلی ، ثانویه و برجسته شما می تواند سایه های متنوعی از همان رنگ باشد ، نه سه رنگ جداگانه. یک رنگ خاکستری خنثی می تواند تسکین دهنده باشد زیرا 60 درصد رنگ اصلی شما ، سایه عمیق همان رنگ سفید همان 30 درصد رنگ ثانویه شما را خیره کننده می کند و سایه کم رنگ تیره شما 10 درصد رنگ لهجه را روشن می کند. یک طرح رنگی تک رنگ خنثی یک طرح رنگی فوق العاده آرام بخش را ایجاد می کند
.
فرمول تزئینات خود را بنویسید
قوانین تزئین در مواقعی که در تزئین یا انتخاب رنگ به جهتی نیاز داشته باشیم بسیار مفید است. بنابراین ، اگر شما یک شورشی هستید یا فقط نمی توانید اتاقی را به این تعادل متعادل متصور شوید ، چه می کنید؟ آن وقت است که وقت آن است که فرمول خود را بنویسید. اگر 30-30-20-20 به نظر شما درست است ، پس با آن فرمول آزمایش کنید. نکته اساسی در سرکش بودن این قانون تزئین توجه به تعادل رنگ در فضای خود است. هنگامی که از وزن بصری این نسبت های رنگ آگاهی پیدا کردید ، می توانید قوانین را زیر پا بگذارید و تعادلی پیدا کنید که با شما صحبت کند.
کابینت آشپزخانه لاکچری - کابینت آشپزخانه مدرن .
 

قانون 60-30-10 رنگ

اگر اتاق خواب های زیبایی را که در مجلات تزئینی یا پینترست سنجاق شده اند تحسین می کنید ، اما اتاق خواب شما کاملاً خنثی است زیرا فکر می کنید خودتان نمی دانید چگونه با رنگ کار کنید ، دیگر از این نترسید. یک قانون ساده وجود دارد که به طور مکرر در تزئینات داخلی استفاده می شود ، و افزودن رنگ به اتاق را تقریباً به آسانی 1،2،3 می دهد. قانون 60-30-10 را بیاموزید و آن را در اتاق خواب خود اعمال کنید ، و شما خواهید بود که با کمال افتخار فضای زندگی خود را سنجاق می کنید.
کابینت آشپزخانه لاکچری - کابینت آشپزخانه مدرن.
 

قانون 60-30-10 در دکور چیست؟

برای استفاده از قانون 60-30-10 در دکوراسیون خود نیازی به ریاضیدان نیستید و همچنین به خط کش یا ماشین حساب نیاز ندارید. این قانون بیان می کند که برای متعادل ترین و جذاب ترین ظاهر ، شما باید یک پالت سه رنگ برای تزئین اتاق انتخاب کنید و از آن به شرح زیر استفاده کنید: 60٪ از اتاق را با رنگ غالب تزئین کنید
30٪ از اتاق را با رنگ ثانویه تزئین کنید
از رنگ باقیمانده به عنوان لهجه در 10٪ فضا استفاده کنید مانند همه دستورالعمل های تزئین ، این قانون با سنگ نوشته نشده است و شما نیازی به اندازه گیری فضا و تعیین درصد دقیق ندارید. فقط ایده اصلی را دنبال کنید: یک رنگ غالب برای بیشتر فضا ، یک رنگ ثانویه که تقریبا نیمی از فضای غالب را پر می کند و یک رنگ سوم (اگر می خواهید از دو رنگ لهجه استفاده کنید ، هر کدام 5٪ می شود) از فضا) برای اضافه کردن محل جلب توجه در اطراف اتاق. قانون در اتاق خواب چگونه کار می کند؟
کابینت آشپزخانه لاکچری - کابینت آشپزخانه مدرن.

هنگامی که قانون 60-30-10 را درک کردید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه واقعاً آن را در اتاق خواب خود اعمال کنید. خوشبختانه ، این خیلی سخت نیست. رنگ غالب معمولاً رنگ دیوارها و اغلب کف و بزرگترین مبلمان شماست. در بیشتر اتاق خواب ها ، رنگ غالب سایه ای از قهوه ای یا قهوه ای مایل به زرد ، سفید یا خاکستری است ، اما می تواند هر رنگی باشد که به اندازه کافی دوست داشته باشید تا روی دیوارها استفاده کنید. رنگ ثانویه باعث ایجاد تضاد در اتاق می شود.
 
به طور معمول ، این رنگی است که برای مبلمان ، پرده ، فرشهای منطقه ، تختخواب یا دیوار لهجه استفاده می شود. هر رنگی در نقش ثانویه عمل می کند ، به شرطی که رنگ غالب را کامل کند و شما را راضی کند. رنگ لهجه ادویه ای به اتاق خواب می بخشد. اغلب ، این یک رنگ روشن است ، اما نه همیشه. ممکن است از رنگ مشکی به عنوان لهجه استفاده کنید ، یا از رنگ فلزی یا قهوه ای تیره در یک اتاق خنثی یا حتی از پاستیل استفاده کنید.
تا زمانی که لهجه شما در تضاد باشد و مکمل دو رنگ دیگر باشد ، همه چیز پیش می رود. قطعات لهجه معمول شامل بالش های پرتاب ، ملافه ، چراغ و آباژور ، کارهای هنری ، فرشهای کوچک ، مبلمان کوچک ، مانند عثمانی یا نیمکت ، شمع ها و سایر وسایل قابل جمع آوری یا رنگ آمیزی در پنجره ها است. بخاطر داشته باشید که لازم نیست از سایه یکسانی برای هر عنصر قانون استفاده کنید: به عنوان مثال اگر رنگ غالب شما آبی باشد ، ممکن است روی دیوارها آبی تیره و در کفها آبی روشن تری داشته باشید.
 
با این حال ، برای موثرترین استفاده از قانون ، رنگ ها باید نزدیک و مکمل یکدیگر باشند. همچنین ، الگوهایی که شامل رنگهای خارج از سه سایه اصلی شما هستند نیز خوب هستند. به یاد داشته باشید ، این یک راهنما است - با ایده اصلی همراه باشید ، و شما خوب خواهید شد.
 
کابینت آشپزخانه لاکچری  

چند ترکیب عالی رنگ چیست؟

اکنون که قانون 60-30-10 را فهمیدید ، در اینجا برخی از پالت ها آورده شده است که به طور فوق العاده ای کار می کنند. آبی تیره به عنوان رنگ غالب ، قهوه ای به عنوان سایه ثانویه و سفید یا کرم به عنوان لهجه.
سبز به عنوان رنگ غالب ، آبی به عنوان سایه ثانویه و زرد به عنوان لهجه.
سفید به عنوان رنگ غالب ، خاکستری به عنوان سایه ثانویه و قرمز به عنوان لهجه.
زرد به عنوان رنگ غالب ، سبز به عنوان سایه اصلی و سفید به عنوان لهجه.
قهوه ای طلایی به عنوان رنگ غالب ، قهوه ای تیره به عنوان سایه ثانویه و سیاه به عنوان لهجه.
آبی به عنوان رنگ غالب ، صورتی به عنوان سایه ثانویه و سفید به عنوان لهجه.
اسطوخودوس به عنوان رنگ غالب ، سفید به عنوان سایه ثانویه و آبی تیره به عنوان لهجه.
سبز به عنوان رنگ غالب ، سفید به عنوان رنگ ثانویه و سیاه به عنوان لهجه.
خاکستری به عنوان رنگ غالب ، سفید به عنوان رنگ ثانویه و زرد به عنوان لهجه.
هلو به عنوان رنگ غالب ، زرد به عنوان رنگ ثانویه و قهوه ای به عنوان لهجه. 

مقالات دیگر ما را از همین جا مشاهده کنید. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر