6 قدم برای داشتن یک خواب بهتر چیست؟ - بایا چوب

6 قدم برای داشتن یک خواب بهتر چیست؟ - بایا چوب

شما هر شب محکوم به پرتاب و چرخاندن نیستید. نکات ساده ای را برای خواب بهتر در نظر بگیرید ، از تنظیم برنامه خواب تا گنجاندن فعالیت بدنی در برنامه روزانه.
الهه شاهین
1400/1/31
2 نظر

6 قدم برای داشتن یک خواب بهتر چیست؟

دپارتمان شرکت راشین وب- تعداد کلمات 714 کلمه- مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
به همه عواملی که می توانند در خواب خوب شبانه تداخل داشته باشند - از استرس شغلی و مسئولیت های خانوادگی گرفته تا چالش های غیرمنتظره مانند بیماری ها - فکر کنید. جای تعجب نیست که خواب با کیفیت گاهی اوقات دست نیافتنی است. گرچه ممکن است نتوانید عواملی را که در خواب شما تداخل دارند کنترل کنید ، اما می توانید عادت هایی را بخوبی ترغیب کنید. با این نکات ساده شروع کنید.
سرویس خواب در خواب راحت بسیار موثر است. 
بایاچوب در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.bayachoob.ir 

1. به برنامه خواب خود پایبند باشید

بیش از هشت ساعت برای خواب اختصاص ندهید. میزان خواب توصیه شده برای یک بزرگسال سالم حداقل هفت ساعت است. بیشتر افراد برای رسیدن به این هدف به بیش از هشت ساعت در رختخواب نیاز ندارند. هر روز در یک ساعت مشخص بخوابید و بلند شوید. سعی کنید تفاوت در برنامه خواب خود را در هفته های آخر هفته و آخر هفته به بیش از یک ساعت محدود کنید. سازگار بودن باعث تقویت چرخه خواب و بیداری بدن می شود. اگر حدود 20 دقیقه به خواب نرفتید ، اتاق خواب خود را ترک کرده و کاری آرامبخش انجام دهید. موسیقی آرامبخش بخوانید یا گوش دهید. وقتی خسته اید به رختخواب بروید. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.
سرویس خواب در خواب راحت بسیار موثر است.
سرویس خواب

2. به آنچه می خورید و می نوشید توجه کنید

گرسنه و پر از خواب نروید. بخصوص از خوردن وعده های غذایی سنگین یا بزرگ در عرض چند ساعت از زمان خواب خودداری کنید. ناراحتی شما ممکن است شما را نگه دارد. نیکوتین ، کافئین و الکل نیز احتیاط لازم را دارند. اثرات تحریک کننده نیکوتین و کافئین ساعت ها به طول می انجامد و می تواند باعث ایجاد خواب با کیفیت شود. و حتی اگر الکل باعث خواب آلودگی شما شود ، می تواند خواب را در اواخر شب مختل کند. 
بایاچوب در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.bayachoob.ir  

3. یک محیط آرام ایجاد کنید

اتاقی ایجاد کنید که برای خوابیدن ایده آل است. اغلب ، این به معنای خنک ، تاریک و ساکت است. قرار گرفتن در معرض نور ممکن است به خواب رفتن چالش برانگیزتر باشد. درست قبل از خواب از استفاده طولانی مدت از صفحه های ساطع کننده نور خودداری کنید. استفاده از سایه های تاریک اتاق ، شاخه های گوش ، پنکه یا وسایل دیگر را در نظر بگیرید تا محیطی متناسب با نیاز شما ایجاد کند. انجام فعالیت های آرامبخش قبل از خواب ، مانند حمام یا استفاده از روش های آرام سازی ، ممکن است باعث خواب بهتر شود.
سرویس خواب در خواب راحت بسیار موثر است.
 

4- چرت زدن در روز را محدود کنید

چرت های طولانی مدت در روز می توانند خواب شبانه را مختل کنند. اگر چرت زدن را انتخاب کردید ، خود را تا 30 دقیقه محدود کنید و از انجام این کار در اواخر روز خودداری کنید. اگرچه شب ها کار می کنید ، ممکن است لازم باشد یک روز قبل از کار چرت بزنید تا بدهی خواب شما را جبران کند.
سرویس خواب  

5- فعالیت بدنی را در برنامه روزمره خود بگنجانید

فعالیت بدنی منظم می تواند خواب بهتر را تقویت کند. با این وجود از فعالیت نزدیک به زمان خواب خودداری کنید. گذراندن اوقات خارج از خانه هر روز نیز می تواند مفید باشد. 
سرویس خواب در خواب راحت بسیار موثر است.
بایاچوب در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.bayachoob.ir  

6. نگرانی ها را مدیریت کنید

سعی کنید نگرانی ها یا نگرانی های خود را قبل از خواب برطرف کنید. آنچه در ذهن شماست را یادداشت کنید و سپس آن را برای فردا کنار بگذارید. مدیریت استرس ممکن است کمک کند. با اصول اولیه مانند سازماندهی ، تعیین اولویت ها و تفویض وظایف شروع کنید. مدیتیشن همچنین می تواند اضطراب را کاهش دهد. بدانید چه زمانی باید با پزشک خود تماس بگیرید
تقریباً همه افراد یک شب بی خوابی گاه به گاه دارند - اما اگر غالباً در خواب مشکل دارید ، با پزشک خود تماس بگیرید. شناسایی و درمان علل زمینه ای می تواند به شما کمک کند خواب بهتری که شایسته آن هستید داشته باشید. 
سرویس خواب در خواب راحت بسیار موثر است.

مقالات دیگر ما را از همین جا مشاده کنید. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم0
مخالفم0
سما  (سه شنبه 31 فروردین 1400)
عالی بود
پرسش
موافقم0
مخالفم0
ساغر  (سه شنبه 31 فروردین 1400)
ایول به بایا چوب