شش قانون اساسي دکوراسيون داخلي -  کابینت آشپزخانه

شش قانون اساسي دکوراسيون داخلي - کابینت آشپزخانه

رابرت فراست، شاعر آمريکايي، معتقد است «خانه همان جايي است که وقتي قرار است به آن برگرديم، همه اجزايش آدم را به سمت خودش مي کشد.»
مدير سايت
1398/11/7
0 نظر

شش قانون اساسي دکوراسيون داخلي 

رابرت فراست، شاعر آمريکايي، معتقد است «خانه همان جايي است که وقتي قرار است به آن برگرديم، همه اجزايش آدم را به سمت خودش مي کشد.» سويه هاي معنوي را اگر کنار بگذاريم، قطعا يکي از اين اجزايي که آدم را به سمت خانه اش مي کشد، سليقه اي است که در چيدمان اجزاي خانه به کار رفته است. اين چند قدم را برداريد تا به يک دکوراسيون مطلوب و در عين حال شخصي دست پيدا کنيد. .

1- از نصب تابلو کوچک روي ديوارهاي بزرگ اجتناب کنيد.

با اين کار هم از ارزش اثر هنري کم مي شود و هم ديوار خانه کوچک به نظر مي رسد. تابلوهاي هنري بايد دو سوم پهناي ديوار را پوشش دهند تا بشود آنها را يک عنصر دکوراتيو به حساب آورد. اگر هم در شرايطي تصميم به نصب تابلوي کوچک داشتيد بايد تعدادي از آنها را در کنار هم نصب نماييد.

2-اگر مي خواهيد ديوارهاي اتاق تان مرتفع به نظر بيايد، از چندين تابلوي عمودي در کنار هم استفاده کنيد.

اگر دوست داريد ديوارهاي اتاق تان پهن و طولاني به نظر آيد، چندين تابلوي افقي را در کنار هم قرار دهيد قوانين دکوراسيون داخلي .

3-  نورها مي توانند روي رنگها تاثير بگذارند.

براي مثال، نورهاي زرد مقداري گرما و زردي به رنگ اضافه مي کنند. در مقابل، نورهاي سفيد، باعث اضافه شدن کمي رنگ آبي به ديگر رنگ ها مي شوند .  قبل از انجام رنگ آميزي نهايي، از علاقه تان به رنگ مورد نظر مطمئن شويد. شايد بد نباشد که آن را در جاي کوچکي امتحان کنيد و زماني که از شدت روشني، تيرگي و يا درخشندگي رنگ اطمينان حاصل کرديد آن را براي کل ديوارها به کار ببريد. بهتر است امتحان رنگ را در زير همان نوري انجام دهيد که بيشترين زمان را با آن سپري قوانين دکوراسيون داخلي مي کنيد.

4-  استفاده از تابلوهاي نقاشي به هماهنگي و زيبايي خانه بسيار کمک مي کند، ولي به هنگام نصب اين تابلوها بايد در نظر داشته باشيد که در ارتفاعي بالاتر و يا پايين تر از حد تعريف شده قرار نگيرند.

حد تعريف شده نصب تابلوها در حقيقت همان ميانگين قد افراد بزرگسال خانواده است، يعني در فاصله اي مابين 158تا 170 سانتي متر از کف زمين. اگر قصد داريد مجموعه اي از تابلوها را روي ديوار به نمايش گذاريد، مي توانيد اين دامنه را به 130 تا 185 سانتي متر گسترش دهيد.

5-  اگر مي خواهيد اتاق ها بزرگتر از حد واقعي به نظر برسند، از رنگ هاي روشن و درخشنده استفاده کنيد.

برعکس، اگر فضاي وسيعي در اختيار داريد و مي خواهيد که کوچک تر به نظر برسد، رنگ هاي تيره به کار ببريد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر