«تیپاکس» پروانه اپراتور اول پست خصوصی ایران را دریافت کرد
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ صنعتی


بیان چوب | 

مجوز فعالیت اپراتور اول پست خصوصی ایران، توسط محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت «تیپاکس» اعطا شد.

به گزارش بیان چوب به نقل از روابط‌عمومی شرکت تیپاکس، مهرداد فاخر مدیرعامل این شرکت، در اختتامیه جشنواره ملی فاوا که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، مجوز فعالیت اپراتور اول پست خصوصی ایران را دریافت کرد.

این مجوز که با استناد به مصوبه مجلس و طی مزایده رسمی، برای شرکت «تیپاکس» صادرشده است، به این شرکت که اولین و بزرگ‌ترین شرکت فعال در حوزه صنعت پست و حمل‌ونقل است، اجازه راهبری، مدیریت و نظارت بر فعالیت‌های این عرصه را با هدایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواهد داد.

اپراتور اول پست خصوصی جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر مسئولیت‌‌های تفویض شده، ایجاد سرویس‌های جدید پستی و هم‌افزایی میان فعالان این صنعت، توسعه بازار و رشد سرانه مرسولات در کشور را نیز هدف‌گذاری کرده و مأموریت ویژه خود را معماری شبکه نوین در حوزه صنعت پست و حمل‌و‌نقل، در جهت حصول اطمینان از کیفیت، سرعت و امنیت مطلوب سرویس‌های پستی قرار داده است.

با آغاز فعالیت اپراتور اول پست خصوصی کشور، ارائه خدمات نوین به بسترهای کسب‌وکار در حوزه دیجیتال و فعالان عرصه تجارت الکترونیکی، در اولویت کاری «تیپاکس»قرار می‌گیرد؛ حضور اپراتور، همچنین نقش بسزایی در کاهش دغدغه‌های صنعت حمل‌و‌نقل و جابجایی و ارسال به‌موقع مرسولات دارد و سبب تمرکز تجارت‌ها بر فعالیت محوری‌شان می‌شود؛ به‌این‌ترتیب این شبکه می‌تواند بخشی از مسئولیت حلقه پر چالش حمل‌ونقل را بر عهده گیرد و در نتیجه رضایت مردم و کل زنجیره تأمین حاصل شود.مطالب پیشنهادی